O značce Dolomite

Historie značky DOLOMITE začíná v roce 1897, kdy teprve 17ti letý Giuseppe Garbuio zakládá obchod FABRICA SCARPE MONTELLO.

Historie značky

V roce 1912 produkty značky Dolomite získaly ocenění - zlatou medaili - na mezinárodním veletrhu EXPO OF ROME.

Od 20. let minulého století Dolomite vyrábí pracovní obuv a také boty do hor. Od roku 1930 vyrábí první celokožené lyžařské boty.

V roce 1954 italská expedice na K2 - jeden z nejnebezpečnějších vrcholů na světě - je vybavena botami Dolomite.

Švýcarská expedice vybavená botami DOLOMITE v roce 1960 dobyla Dhaulagiri, sedmý nejvyšší vrchol světa.

Již druhé ocenění "GOLDEN COMPASS" získává Dolomite v roce 1967 s modelem lyžařských bot SINTESI.

Historie pokračuje technickou revolucí ve výrobě lyžařských bot: Dolomite je průkopníkem ve vývoji skeletových lyžařských bot. V devadesátých letech slaví Dolomite úspěch s kolekcí oblečení - velkým hitem byla péřová bunda.

V roce 1998 přichází Dolomite s řadou technických pohorek HAWK ABS. Jedinečná podrážka ABS vyrobená ze speciální gumové směsi poskytuje skvělý protiskluzový grip a pevnou oporu pro nohy.

Pro dosažení co nejvyššího komfortu v horských botách představuje v roce 2009 technologii DAS. V roce 2009 pohorky Cougar HP GTX vyhrává ocenění OUTDOOR INDUSTRY AWARD. Stejný model je oceněn v roce 2010 cenou DESIGN AWARD OF THE FEDERAL REPUBLIC GERMANY.

UMĚNÍ VÝROBY BOT

Za více než 100 let výroby bot pro výpravy do hor zn. Dolomite nasbírala neocenitelné množství zkušeností s výrobou funkčních bot pro náročné expedice, které využívá při výrobě a vývoji nových modelů.

Boty Dolomite znamenají kvalitu, pohodlí, výkon a italský design. Značka Dolomite využívá zkušeností všech horalů a s použitím nejnovějších technologií vytváří ty nejužitečnější boty na výpravy do hor - i pro vás.

test